Ubezpieczenie domu i turysty we Wrocławiu

Wybierając się w dalszą podróż, czy planując zakup mieszkania warto wybrać się do ubezpieczenia Wrocław, gdzie wykwalifikowani pracownicy przedstawią Ci różne rozwiązania.

Co warto ubezpieczyć w domu i mieszkaniu?

Ubezpieczenia Wrocław i liczne biura znajdujące się na terenie miasta, oferujące ubezpieczenia to także możliwość otrzymania pelnej propozycji w przypadku polisy domu, czy mieszkania. Co warto ubezpieczyć?

– Nie można zapomnieć o nieruchomości, czyli ścianach zewnętrznych. Ich wartość najprościej oszacować w taki sposób, że zadamy sobie pytanie, ile byśmy oczekiwali od kupca. To przypuszczalna wartość domu, czy mieszkania, gdybyśmy musieli ją odtworzyć lub zakupić coś w porównywalnym standardzie.

– Kolejna ważną kwestią jest ubezpieczenie wszystkich sprzętów AGD, RTV, mebli, ubrań, książek, znajdujących się w domu. To tak zwane ruchomości domowe. Ubezpiecza się je od kradzieży, przepięcia, czy innych zdarzeń losowych jak zalanie, czy pożar. Warto w miarę realnie określić ich sumę. Niektóre firmy ubezpieczeniowe odszkodowanie za ich stratę wypłacają w wartości nowej, czyli takiej, ile obecnie mniej więcej kosztują na rynku sprzedaży.

– Ważną kwestią są także szklane przedmioty od stłuczenia, czyli szyby w oknach, drzwiach, umywalki, czy prysznice. Nawet stłuczenie szyby przez przeciąg, czy odbity kamień w wielu firmach jest traktowane jako podstawa do wypłaty świadczeń finansowych.

– Jeżeli jesteś właścicielem domu nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniu budowli. Wystarczy, że drzewo przewróci się na Twoje ogrodzenie lub niezidentyfikowany sprawca wyrządzi szkodę i odjedzie.

Ubezpieczenia turystyczne 

Mamy już ubezpieczone nasze cztery kąty, możemy ruszać na wycieczkę. O ile w Polsce nie ma problemu z wybraniem się do lekarza, czy trafieniu na oddział ratunkowy, o tyle za granicą są to dość znaczne koszty. Z tego powodu warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Ich koszt to zazwyczaj kilka złotych za dzień, a nieograniczone możliwości skorzystania, np.:

– gdy zaboli nas ząb, dzwonimy na dedykowaną infolinię i ubezpieczyciel kieruje nas do placówki, z którą ma podpisaną umowę,

– potrzebujemy pilnej pomocy lekarza, bo złamaliśmy sobie żebro, palec itd.,

– wymagamy pomocy tłumacza, czy przyjazdu osoby trzeciej do dziecka.

Warto dokładnie przeanalizować zakres ubezpieczenia Wrocław, przedstawić agentowi zakres podróży. Na tej podstawie przedstawiciel danej firmy ubezpieczeniowej, zaproponuje zakres polisy przygotowanej do naszych potrzeb. Warto zapoznać się także z wyłączeniami, za które ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności.